PIT w 2024 Przez Internet

Szybko. Bezpiecznie. Bezpłatnie.

Proste rozliczenie PIT oraz ulg podatkowych

Tylko samodzielne rozliczenie daje Ci całkowitą kontrolę i gwarancję, że rozliczysz się poprawnie i z uwzględnieniem należnych Ci ulg i odliczeń.

W sytuacji gdy rozliczenia dokonuje za Ciebie Urząd Skarbowy może nie dokonać wszystkich odliczeń i nie uwzględnić przysługujących Ci ulg, albowiem nie posiada stosownych informacji.

Wygodne rozliczanie PIT przez internet

Rozliczenie PIT przez internet w 2024 roku wybiorą ci, którzy rozliczali pity przez internet w poprzednich latach. Takie osoby doskonale zdają sobie sprawę z zalet tej formy rozliczenia podatkowego.

Kto może złożyć rozliczenie PIT 2023 przez internet

W roku 2024 każdy podatnik, który chce rozliczyć przychody uzyskane w 2023 roku, może złożyć PIT przez internet. Wystarczy, że na komputerze, laptopie, a nawet smartfonie będzie miał dostęp do sieci i znajdzie w niej program do rozliczania PIT. Składanie PIT przez internet jest promowane przez resort finansów.

W rozliczeniu PITów przez internet pomoże nam specjalny program, który jest kompatybilny z systemem E-deklaracje. W sieci możemy znaleźć nowoczesne i przyjazne rozwiązania, które ułatwią podatnikom rozliczanie z fiskusem. Możemy także skorzystać z opcji programu PIT dostępnego na stronie Ministerstwa Finansów.

Z programem rozliczenie PIT przez internet jest bardzo proste – na każdym etapie dostajemy wskazówki. Program może prowadzić podatnika krok po kroku, zadając proste pytania. Nie musimy zagłębiać się w zawiłości przepisów podatkowych. Podane przez nas informacje (dane osobowe, identyfikator, kwoty przychodów) są automatycznie umieszczane w odpowiednich rubrykach i nie wykonujemy samodzielnych obliczeń. Dzięki temu unikamy błędów, które często zdarzają się w deklaracjach wypełnianych odręcznie.

Formularze potrzebne do rozliczenia podatku przez internet

Zeznanie podatkowe przez internet składamy na takich samych formularzach jak w formie tradycyjnej. Jeśli zdecydujemy się na rozliczenie PIT online, to nie musimy drukować PITów w wersji papierowej.

Korzystając z systemu E-deklaracje przesyłamy nasze wnioski online bezpośrednio do urzędu skarbowego. Przez internet złożymy nie tylko najbardziej popularne deklaracje PIT-37, PIT-36 ale i PIT-28, PIT-36L, PIT-38 i PIT 39 wraz z wszelkimi załącznikami. W razie potrzeby możemy dokonać ich korekty.

W roku 2024 rozliczamy przychody, które uzyskaliśmy w roku podatkowym 2023. W zależności od źródła przychodów oraz zastosowanej metody rozliczenia wybieramy odpowiedni formularz:

  • PIT 28 - przeznaczony jest dla podatników rozliczających ryczałt od przychodów ewidencjonowanych,
  • PIT 36 - wybierają osoby prowadzące działalność gospodarczą, również w przypadku, gdy mają inne przychody,
  • PIT 36L - gdy działalność gospodarcza rozliczana jest podatkiem liniowym,
  • PIT 37- to najpopularniejsza deklaracja składana przez podatników, którzy uzyskują dochody za pośrednictwem płatników,
  • PIT 38 gdy uzyskane przychody mają charakter kapitałowy, np. z giełdy,
  • PIT 39 przeznaczony jest dla dla osób, które uzyskały dochód z odpłatnego zbycia nieruchomości lub praw do nich.

Kiedy możemy rozliczyć PIT przez internet

Rozliczenie przez internet możliwe jest o każdej porze we wszystkie dni tygodnia. Nie jesteśmy uzależnieni w żadnym stopniu od godzin pracy stacjonarnych urzędów skarbowych. Z programu do rozliczenia PIT możemy skorzystać w dowolnym czasie, ponieważ złożenie PITu przez internet możliwe jest przez całą dobę, dzięki dostępności systemu e-Deklarcje.

Oczywiście trzeba pamiętać o obowiązujących terminach dla poszczególnych deklaracji. PIT przez internet 2023 powinniśny złożyć do 31 stycznia 2024, jeśli jest to deklaracja PIT 28 lub do 30 kwietnia 2024 w przypadku formularzy PIT- 36. PIT -36L, PIT -37, PIT-38, PIT-39.

Rozliczanie PIT 2023 przez internet może uchronić spóźnialskich przed sankcjami. Wnioski można wysyłać online nawet w ostatnim dniu obowiązującego terminu, także po godzinach pracy urzędu skarbowego czy poczty.

Zeznanie online można składać prawie do północy. Dowodem na złożenie PIT przez internet jest uzyskane drogą elektroniczną UPO, czyli Urzędowego Poświadczenia Odbioru.

Panel dostępności

dla osób niepełnosprawnych

Wielkość tekstu: A A A
Kontrast serwisu: A A A A